לינה ודירות

  • בסין אפשר למצוא מלונות מכל הסוגים והמינים שיענו על הצרכים השונים של המבקרים. סניפים של הרשתות הבינלאומיות אפשר למצוא בכל הערים הגדולות. מכיוון שהיצע המלונות ברחבי סין גדול מאוד, כמעט תמיד יוצאים המלונות במבצעים, ולכן מומלץ לבדוק באינטרנט לפני ההזמנה.

    לצד המלונות הגדולים והיקרים יותר, פועלות בסין כמה רשתות מקומיות של מלונות עסקים המציעים חדרים ברמה של מלון 3 כוכבים, תוך הקפדה על רמה גבוהה של ניקיון ותחזוקה ועל מחירים שווים לכל נפש (כ-150-250 יואן ללילה, בהתאם לעיר). חדרים במלונות אלה אפשר להזמין גם דרך אתרי האיטרנט, אך למרבה הצער רבים מהם עדיין פועלים בסינית בלבד.

    כמו כן חשוב לדעת כי בסין לחלק מהמלונות אין אישור להלין מטיילים שאינם אזרחים סינים. למרות זאת, חלקם מופיעים באתרי הזמנת המלונות באינטרנט גם באנגלית. על כן, במידה ואתם מזמינים חדר מראש באזור שאינו מאוד מתוייר מומלץ לוודא שהמקום אכן רשאי לקבלכם.

    חפשו ברחובות העיר שלטים המעידים כי מדובר באחת הרשתות: Hanting Inns and Hotels, 7 days inn, Jinjiang Inn, Super8Hotel ועוד. בקרבת תחנות רכבת ותחנות אוטובוס מרכזיות אפשר למצוא מלונות פשוטים וזולים יותר, אך יש לבדוק היטב את רמת הניקיון והאחזקה, אם זו חשובה לכם כמובן.

    אכסניות נוער ובתי הארחה לתרמילאים אפשר למצוא בערים הגדולות ולאורך המסלולים הפופולריים בקרב תרמילאים. בכפרים ובעיירות עתיקות נפוצו בעת האחרונה מלונות מסורתיים בעלי אופי סיני מובהק. הלינה במקומות אלה היא חוויה גדולה, וברוב המקרים אינה יקרה יותר מלינה במלון פשוט רגיל. בכפרים השונים לא מעט משפחות מציעות לינה וארוחות בביתן. התנאים בדרך כלל בסיסיים, אולם המחירים זולים מאוד ורמת הניקיון על פי רוב טובה.