יריד דרך המשי מעיד את ההתפתחות המהירה בשאאנשי

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אופיר דור
  • שנת 2018 היא השנה ה-40 לרפורמה והפתיחה של סין והיא גם השנה החמישית מאז יצאה לדרך יוזמת "החגורה והדרך“. לשיאן, כנקודת ההתחלה של דרך המשי העתיקה, יש משימה ואחריות לקדם את שיתוף הפעולה עם מדינות וערים חשובות לאורך דרך המשי. יריד דרך המשי הקים את פלטפורמת "החגורה והדרך" לשיתוף פעולה בינלאומי.

    יריד דרך המשי השלישי (התערוכה הבינלאומית השלישית של דרך המשי הבינלאומית ויריד מסחר לשיתוף פעולה והשקעה בין מזרח-מערב סין) הוא פלטפורמה חשובה עבור מחוז שאאנשי לעצב מציאות בינלאומית חדשה. הוא מהווה גם פלטפורמה להעמקת שיתוף פעולה הכלכלי והמסחרי בין מדינות לאורך האזור כלכלי של דרך המשי.

    במהלך הביקור בכירים זרים יחושו בשינוי ובפיתוח של מחוז שאאנשי אחרי 40 שנות רפורמה ופתיחה ויראו את ההישגים שמחוז שאאנסי הגיע אליהם לאחר חמש שנים של יוזמת " החגורה והדרך".

    איינר האנס טאנגןמומחה אמריקאי לפוליטיקה בינלאומית, ציין כי ”סין יוצרת הזדמנויות חדשות לקידום השגשוג הכלכלי העולמי ופיתוח השלום. הפעם היתה לי הזדמנות לבקר בעיר עם תרבות והיסטוריה עתיקים ודרך ביקור באתרים ההיסטוריים להרגיש את הקסם של העיר ולגלות את המשמעות בתוך העיר. אני חושב שזה מאוד מעניין ומשמעותי“.