יותר משרות, פחות מובטלים

מאת: China Internet Information Center, תרגום: וואנג דונג-ואן, ליאת סוזנה
 • במהלך תשעת החודשים הראשונים של שנת 2011 ייצר שוק העבודה הסיני 9.94 מיליון משרות חדשות. כך נמסר מהמשרד למשאבי אנוש והביטוח הלאומי ביום שלישי האחרון (1 בנובמבר).

  במסיבת העיתונאים שהתכנסה לרגל פרסום הנתונים, שיבח דובר המשרד יִין צֶ'נְג-גִ'י את הממשלה על כך שהצליחה לייצר כ-900 אלף משרות יותר מהיעד שהציבה לעצמה בתחילת השנה. הוא סיפר כי שיעור האבטלה בסיומו של הרבעון השלישי של השנה עמד על 4.1 אחוזים בלבד.

  יריד תעסוקה בלאנג'ואו, בירת מחוז גאנסו

  יין אישר כי כ-235 מיליון איש הצטרפו השנה לתכניות פנסיה בסבסוד המדינה, כשלמעלה מ-66 מיליון מתוכם כבר החלו לקבל הקצבה חודשית.

  במסגרת מאמציה לפעול לצמצום הפערים הכלכליים-חברתיים בין האוכלוסיה העירונית לכפרית, השיקה ממשלת סין תכנית פנסיה ניסיונית באזורי הספר של המדינה באוגוסט 2009. לאחר תשלום חד פעמי של דמי השתתפות, כפריים מעל גיל 60 החלו לקבל קצבה חודשית משתנה שנקבעה לפי רמת ההכנסה הממוצעת של האזור בו הם מתגוררים.

  במהלך השנתיים האחרונות הורחבה תכנית הפנסיה וכעת היא מיושמת באופן ניסיוני בלמעלה מ-60% מהערים והכפרים במדינה. לדברי יין, התכנית תיושם באופן מלא על כלל אוכלוסיית הקשישים במדינה עד לסוף השנה הנוכחית.

  עוד נמסר כי הכנסות המדינה מקרנות הביטוח הלאומי זינקו ב-26.9% במהלך תשעת החודשים הראשונים של השנה, לרמה של 1.64 טריליון יואן, ובמקביל הוצאותיה גדלו ב-21.2% והסתכמו ב-1.29 טריליון יואן.