יום האם: שי ג'ינפינג ואימו

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אופיר דור
 • התמונה המונחה על מדף הספרים של נשיא סין שי ג'ינפינג מציגה אותו הולך יד ביד עם אמו צ'י סין בפארק.

  שי ג'ינפינג עבר לאזור הכפרי הקשה של מחוז שאאנשי בשנת 1962, כשאביו סבל מעוול פוליטי ואמו צ'י שין נשלחה לעבוד בחווה במחוז חנאן. רחוקים זה מזה, צ'י הכינה שקית בד עבור שי ועליה שלוש סימניות סיניות שמשמעותן היא "הלב של אמא".

  צ'י סין תמיד כתבה לשי ג’ינפינג כשהוא עבד מחוץ לבייג'ינג וקראה לו לשמור על עצמו. במפגשים משפחתיים היא ביקשה לעתים קרובות מילדיה האחרים לא לעסוק בפעילויות עסקיות באזורים שבהם שי ג'ינפינג משמש אחראי.

  בהשפעת הוריו, בכל מקום בו עבד שי ג'ינפינג הזהיר את חבריו וקרוביו לא לנסות לחפש רווחים אישיים על ידי שימוש בעמדתו הייחודית.

  צ'י סין מתקשרת למושל מחוז פוג‘יאן שי ג'ינפינג, שלא יכול היה להתאחד עם הוריו בבייג'ינג בחופשת ראש השנה הסיני של שנת 2001. צ'י אמרה לשי כי עבודתו החרוצה מבטאת בצורה הטובה ביותר את מסירותו כלפי הוריו ומשפחתו.

  במהלך ששת חגי האביב האחרונים מאז נכנס לתפקידו כנשיא המדינה, ביקר שי ג'ינפינג באזורים מרוחקים ועניים המאכלסים קבוצות אתניות או ידועים כבסיסים מהפכניים.

  התמונה מראה אותו מגיע לבית של משפחה ענייה בליאנג שאן, אזור אוטונומי של המיעוט האתני יי שבמחוז סצ‘ואן, בערב ראש השנה הסיני 2018.