חוקר מ-MIT מתנגד לאיסור על הואווי בארה"ב

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • איסור על הואווי לא יבטיח את האבטחה הקיברנטית של ארה"ב, אך יפגע בעסקיה, הצרכנים והמחקר המדעי שלה, כך כתב מייסד מעבדת מדיה MIT, ניקולס נגרופונטה (Nicholas Negroponte) במאמר שפורסם ב-fastcompany.com השבוע.

  "מדיניות טלקומוניקציה צריכה להתבסס על סטנדרטים אובייקטיביים, לא נושאים גיאופוליטיים", אמר במאמר שכותרתו "אל תחרימו את הואווי. תעשו זאת במקום. "

  בהשוואה לאיום הביטחוני שמנהלת ארה"ב על הואווי, האיום האמיתי הוא שהאשמות לא מבוססות נגד הואווי יבטלו את הצורך להאבק בסכנות סייבר, כתב במאמר.

  "כישלון זה עשוי למנוע מארה"ב להשיג את ההתקדמות הטכנולוגית והכלכלית שהיא מסוגלת להשיג, אילו בחרה לבחון מקרוב את העובדות. זה נכון במיוחד במקומות כמו האוניברסיטה שלי, MIT, שהיתה צריך להפסיק את המחקר עם חברת הואוויהשותפה המתקדמת ביותר שהיתה לנו בתחום הטלקומוניקציה."

  נגרופונטה גם הפריך את הטענה כי השימוש בשירותים ומוצרים של הואווי מביא סיכונים.

  "חברת הואווי מתגאה ב-30 שנים של מוניטין ללא דופי בתחום אבטחת הסייבר עם יותר מ-500 לקוחות טלקום מרוצים ברחבי העולם. אף אחד מהם מעולם לא חווה פריצות אבטחה הקשורות לציוד של הואווי."

  נגרופונטה היה אחד מהמייסדים של מעבדת מדיה MIT בשנת 1985 וניהל אותה במשך 20 השנים הראשונות. בתור בוגר MIT, נגרופונטה היה הראשון בתחום העיצוב בעזרת מחשב וחבר בסגלMIT  מאז 1966.