וואנג יי: סין לא תאפשר פגיעה בזכויות אזרחיה

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • מזכיר המדינה ושר החוץ של סין, וואנג יי, אמר אתמול (11.12) כי הבטחון של כל אזרח סיני בחו"ל זה אחראיותה של סין.

  "על כל התנהגות בריונית המפרה את הזכויות והאינטרסים הלגיטימיים של האזרחים הסינים, סין לעולם לא תשב בחיבוק ידיים ולא תחסוך כל מאמץ לשמור על הזכויות הלגיטימיות של האזרחים הסינים וצדק העולם". וואנג הוסיף.

  וואנג אמר את הדברים בסימפוזיון 2018 בנושא פיתוח בינלאומי ודיפלומטיה של סין בבייג'ינג.

  בנוגע למצב הבינלאומי, הוא הזכיר כי גם ב2018 העולם עומד בפני גורמים המערערים יציבות ומשרים אי וודאות.

  בהמשך להצהרותיו של שי ג'ינפינג על הדיפלומטיה של סין, אנו מחויבים ליישם את העקרונות המנחים של הקונגרס (הקונגרס הלאומי ה -19 של המפלגה הקומוניסטית הסינית) לביצוע מאמצים חדשים והשגת תוצאות ראויות לציון, ציין וואנג.

  בשנת 2019, אנו מציינים את יום השנה ה -70 להקמתה של הרפובליקה העממית של סין, אמר וואנג, והוסיף כי המדינה תמשיך להעמיק את הידידות ושיתוף הפעולה עם מדינות ברחבי העולם ולשמור באופן פעיל על השלום והיציבות האזורית והעולמית.

  על יחסי סין-ארה"ב, אמר וואנג כי השניים משכו את תשומת הלב של העולם ועסקו באינטרסים של כל המדינות. 

  לנוכח המגמה השלילית של חיכוכי הסחר שנגרמה על ידי ארה"ב, סין מגינה בתוקף על האינטרסים הלאומיים, הכבוד הלאומי וזכויות הפיתוח, ומקיימת בחוזקה את מערכת המסחר הרב-צדדית המבוססת על כללים, וממשיכה לדרוש בתוקף פתרון המבוסס על כבוד הדדי לצד דיאלוג כנה ושווה.

  זה כבר 40 שנה מאז סין וארה"ב הוציאו את ההודעה הרשמית על כינון יחסים דיפלומטיים והשנה גם מציין את יום השנה ה -40 של מדיניות הרפורמה והפתיחה של סין. 

  וואנג אמר כי נוכח העליות והמורדות ביחסים הבילטראליים ב-40 השנים האחרונות, ניתן לראות יותר מתמיד כי שיתוף הפעולה מועיל לשני הצדדים, בעוד שעימות מזיק לשניהם.