התקשורת הצרפתית: האיצטדיונים בסין הם כאבן שאין לה הופכין

מאת: Global Times, תרגום: עמית אלעזר
 • איצטדיונים רבים בסין מעוצבים למופת והושקע הון רב בבנייתם. לא ניתן להכחיש כי האיצטדיון שבו התקיימו תחרויות הגמר של אליפות העולם בשחייה בשנחאי הותיר רושם רב על הצופה, אך שימושו העתידי של המקום ניצב בסימן שאלה. יתכן ומקום זה יתווסף לרשימה המכובדת של אתרים הבנויים ברמה גבוהה. מקומות אלו יכולים אומנם לשמש למגוון פעילויות, אך לא לייעוד שלשמו נבנו, אירוח תחרויות ספורט.

  בשנחאי, שאוכלוסייתה גדולה פי 3 מזו של פריס, עומד איצטדיון שכמעט ואינו זוכה לארח משחקי ספורט. בנוסף, בפרבריה המזרחיים של העיר ניצב לו בגאון איצטדיון עם תקרת גג נפתחת בצבעי השמיים שנועד לאירוח משחקי טורניר הטניס העולמיים, המתקיימים פעם אחת בלבד בשנה.

  איצטדיון "קן הציפור" בבייג'ין

  בבייג'ין, איצטדיון "קן הציפור" נבנה לפני 3 שנים כדי להציג בפני העולם את פניה החדשים של סין. כיום עומד המקום בשיממונו. גורל דומה פוקד גם מבנים נוספים שנבנו לכבוד אירוח האולימפיאדה בבירה.

  בערים רבות מופיעים איצטדיונים כפטריות אחרי הגשם. על אף שבסין כדורגל וכדורסל נחשבים פופולריים ביותר, נבנים דווקא איצטדיונים לצורך אירוח תחרויות בינלאומיות בענפי ספורט לא פופלריים. בחלקם ישתמשו פעם אחת בשנה, ואילו באחרים יתבצע שימוש חד פעמי.

  קרי בראון, דיפלומט אנגלי לשעבר ומומחה לשאלת סין, אומר כי בנייתם של מבנים אלו היא חלק מתהליך הבנייה מחדש של ערים בסין. לדעתו, מלבד התרברבות בפני העולם והצגת עושרה של סין, הם נעדרים כל משמעות ממשית.