הר ג'ינג-גאנג: טבע ירוק ותיירות אדומה

מאת: China Radio International, תרגום: סו ג'יה, עמית אלעזר
 • שרשרת הרי גִ'ינְג-גָאנְג (Jinggangshan, בסינית: 井冈山) שוכנת בדרום מערב מחוז ג'יאנגסי, בקרבת הגבול עם מחוז הונאן ולה חשיבות רבה בהיסטוריה המהפכנית של סין. שטח השיפוט של העיר הנושאת את שם המקום משתרע על פני 1,276 קמ"ר ואוכלוסייתה מונה כ-150 אלף תושבים. לאחר שנסוגו הכוחות המהפכניים מהעיר נאנצ'אנג, הם הגיעו לאזור הררי זה באוקטובור שנת 1927. באפריל 1928 חברו הכוחות המובלים בידי המצביא ג'וּ דֶה לאלו המונהגים בידי מאו דזה דונג וביחד יצרו את כוחות צבא השחרור העממי. מלבד אתרים הקשורים להיסטוריה המהפכנית, ניתן למצוא באזור גם אתרי טבע ששמרו על טבעם הבראשיתי.

  צְה פֶינג (Ciping Zhen, בסינית: 茨坪镇)

  כ- 90% משטחה של העיירה צה פינג מכוסים בשטחים ירוקים. שרידיו של עברו המהפכני של המקום נוכחים בעיירה ואפשר למצוא בה את הבית בו עבד וחי מאו דזה דונג בעת ישיבת הכוחות בעיר.

  בין הפארקים הפזורים במקום ניתן לציין את פארק אגם יִי צוּי (Yicuihu Gongyuan, בסינית: 挹翠湖公园) המצוי במרכזה של צה פינג.

  מוזיאון המהפכה (Geming Bowuguan, בסינית: 革命博物馆)

  מוזיאון המהפכה נוסד בשנת 1959 והוא מתפרש על פני 17,820 מ"ר. הוא עוקב אחר ההתרחשויות המהפכניות שהתקיימו באזור זה באמצעות למעלה מ-3,000 מוצגים, שמתוכם 860 הם מוצגים מקוריים מהתקופה.

  בריכת חמשת הדרקונים (Wu Long Tan, בסינית: 五龙潭) ממוקמת כ-7 ק"מ צפונית לצה פינג ובה חמישה מפלים בגדלים שונים, בגדול שביניהם נופלים המים מגובה של 67 מטרים.

  פסגת חמשת האצבעות (Wu Zhi Feng, בסינית: 五指峰) היא הפסגה הגבוהה ביותר ברכס הרי ג'ינג-גאנג והיא מתנשאת לגובה של 1,586 מטרים. השמורה נקראת בשם זה בשל חמש פסגות הדומות לכף יד ימין של אדם הנמצאות בה.

  באזור זה נמצא גם מפל הקשת בענן של שוּי קוֹאוּ (Shuikou Caihong Pubu, בסינית: 水口彩虹瀑布) בו נופלים המים מגובה של 96 מטרים. קרני השמש נופלות על מימיו וצובעות אותם בשלל צבעי הקשת.

  במרחק 17 ק"מ מערבית-צפונית לצה פינג שוכנת פסגת הוּאָנְג יָאנג ג'יֶה (Huangyangjie, בסינית: 黄洋界). היא המתנשאת לגובה של 1,343 מטרים ממנה נשקף נוף עוצר נשימה.

  מידע שימושי

  שדה התעופה של ג'ינג-גאנג ממוקם במרחק 65 ק"מ מהאזור ומקשר את המקום לערים אחרות ברחבי המדינה. ניתן לקנות כרטיס כניסה אחד לכל האתרים שבאזור במחיר 156 יואן. הכרטיס תקף ליומיים וניתן להאריך את תוקפו. מכירת הכרטיסים מתבצעת בין השעות: 09:00-17:00.