הקלה צפויה בבחינות באנגלית

מאת: People’s Daily, תרגום: סו ג'יה, רן בולדור
 • לאחרונה נשמעות קריאות בציבור ובממשל לערוך רפורמות בבחינות הרמה באנגלית, זאת במטרה לשים דגש על הקניית כישורי שפה פרקטיים יותר.

  במסגרת בחינות הכניסה לאוניברסיטאות, הנקראות "גאוֹ-קאוֹ" (Gao Kao, סינית 高考, רוב התלמידים ניגשים לסידרת בחינות בת יומיים שמהווה את הכלי היחיד להערכת הביצועים האקדמיים שלהם במהלך 12 שנות לימודיהם. אחת הבחינות מוקדשת לידיעת האנגלית (או שפה זרה אחרת שלמד התלמיד). למעלה מתשעה מיליון תלמידים ניגשו ב-2012 לגאו-קאו, מבחן שקובע את עתידו של כל תלמיד.

  סונג דה-מין, מנהל המחלקה לרפורמה מקיפה במשרד החינוך, הודיע שסין מכניסה שיפורים למערך הבחינות, ובמסגרתם שוקל משרד החינוך לאפשר לתלמידים לגשת לבחינה באנגלית כמה פעמים בשנה. למרבה המזל, מהלך זה זוכה לתמיכה נאה, גם בקרב המפלגה.

  בקרוב תלמידים יחייכו יותר מפעם בשנה לקראת הבחינה באנגלית

  רוב השמיניסטים בסין לומדים בפרך לקראת הגאו-קאו, לא מעט בשל העובדה שניתן לגשת למבחן אך ורק פעם אחת בשנה. תלמידים בארה"ב, לעומתם, יכולים התלמידים לגשת לבחינות ה-SAT ללא כל הגבלה על מספר הפעמים.

  עד כה הממשל המרכזי לא תיקן תקנות ספציפיות בנושא, אולם כמה מחלקות חינוך ברמה המקומית והאיזורית ברחבי סין כבר פצחו ברפורמות. על פי דיווח שהתפרסם לאחרונה באינטרנט, מחוז ג'יאנגסו יערוך כבר השנה רפורמות בבחינה באנגלית – בנוסף לבחינה שתתקיים ב-8 ביוני, תלמידים ברחבי המחוז יכולים יהיו לגשת לבחינה נוספת באנגלית במועד אחר, והציון הגבוה יותר יהיה הציון הסופי שיתנוסס על גליון הגאו קאו שלהם.