הפנסיה תעלה בשנה הבאה ב-10%

מאת: China Radio International, תרגום: תרצה ערב
  • וון ג'יה-באו, ראש ממשלת סין, הודיע אתמול בישיבת הממשלה כי הוחלט להעלות שוב את דמי ההשתתפות של המעסיק בפנסיה של עובדיו. בנוסף לכך, הממשלה תקים גוף ארצי לטיפול בפנסיה של כל האיזורים העירוניים בסין.

    פנסיונרים מחכים לקבלת הפנסיה החודשית בבנק

    החל בשנת 2005 ואילך הממשלה מעלה בכל שנה את הפנסיה הבסיסית, ועל מנת להבטיח את רמת החיים של הגמלאים יש להמשיך במגמה זאת. על פי החלטת הממשלה, החל ב-1 בינואר 2010 תעלה הפנסיה הבסיסית בכ-10%, בממוצע ארצי היא צפויה לעלות ב-120 יואן בחודש. הפנסיה תעלה בהתאם לעבודתם של הפנסיונרים: מדענים בכירים, פועלים לשעבר בזמן הקמת סין החדשה, גמלאים שעבדו לפני 1953, אנשי מסחר שיצאו לפנסיה מוקדמת וגימלאים באזורים קשי יום יקבלו את כספם בהתאם.

    על פי החלטת הממשלה, גם מהגרי העבודה ייהנו מהפנסיה הבסיסית של היישובים העירוניים, והרפורמה בפנסיה תחול על כל המחוזות ברחבי סין. לצד החסכון הפרטי בחשבון הבנק, יוקצה מקום גם לחסכון מהעבודה; בכל מקום עבודה או חשבון בנק יחושב הסכום בנפרד. על מנת לחסוך התרוצצויות בין מקומות עבודה שונים, יוקם גוף ארצי שיטפל בביטוח הפנסיוני: כאשר יעזוב עובד את מקום עבודתו, הוא יקבל מכתב המעיד על חסכונותיו, שאותו יציג במקום עבודתו החדש.