העובדים הסינים - החרוצים ביותר

מאת: Global Times, תרגום: עמית אלעזר
  • באיזו מדינה העובדים החרוצים ביותר? על שאלה זאת ביקש להשיב סקר של GfK, חברת מחקרי שוק בינלאומית שבסיסה בגרמניה. כ-8,000 עובדים ב-8 מדינות שונות השתתפו במחקר שביקש להתחקות לא רק אחר מספר שעות העבודה השבועות, אלא גם אחר רוח התחרותיות והיצירתיות.

    על פי התוצאות שנתקבלו, העובדים הסינים הם החרוצים ביותר בעולם, ואחריהם הגרמנים והאמריקאים. קנדה, בריטניה, הודו והודו הגיעו למקומות ה-4 עד ה-7 בהתאמה. כצפוי, העובדים הצרפתים התגלו כעצלנים ביותר.

    הסינים עובדים בממוצע מדי שבוע 44.6 שעות, בעוד שבגרמניה עומד נתון זה על 35.5 שעות. עם זאת, על אף שבסין יש מספר גדול יותר של חגים לאומיים בהשוואה לגרמניה, הרי שהעובדים בסין נהנים רק מ-10 ימי חופשה בתשלום, בעוד שעמיתיהם הגרמנים נהנים מ-25 ימים.

    בעוד שסין עלתה על דרך המלך לקראת התאוששות כלכלית, העובדים הסינים משלמים את עיקר המחיר במאמצים העולמיים לשוב למסלול הצמיחה. כך למשל, מחקר שנעשה בשנת 2011 העלה כי 70% מעובדי הצווארון הלבן מרגישים תשושים, דבר המתבטא גם במצבם הבריאותי.

    בנוסף, מחקר אחר מצא כי סין היא המדינה בה שיעור ההיעדרות מהעבודה בשל אישורי מחלה פיקטיביים הוא הגבוה ביותר בעולם. הסיבה לכך נובעת ככל הנראה מכך שברוב החברות זכאים העובדים בכל שנה ל-5 ימי חופשה בתשלום, כאשר בלקיחת חופשה מעבר למכסת ימי החופשה ינוכה שכר עבודה של יום שלם, בעוד שכאשר נעדרים מהעבודה בשל ימי מחלה מנוכה רק מחצית מסכום זה. לכן, אם ניתן לקחת ימי מחלה במקום ימי חופשה רגילים, ניתן לנחש באיזה סוג יעדיפו העובדים לבחור.