הסרטים הדוקומנטריים "ארגנטינה המקסימה" ו"סין המקסימה" ישודרו בו זמנית בשתי המדינות

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • לקראת פסגת ה- G20 בארגנטינה, סדרת הדוקומנטריים, "ארגנטינה המקסימה" ו"סין המקסימה" שצולמו על ידי צוותי טלוויזיה סיניים וארגנטינאים ישודרו בו זמנית ב-29 לנובמבר, בזמן הפריים-טיים של תחנות הטלוויזיה המדיניות של שתי המדינות במטרה להציג לקהל של שתי המדינות כך שירגישו באופן אינטואיטיבי את הקסם האינסופי של המדינה הרחוקה בצד השני של כדור הארץ.

  ב-28 לחודש, בטקס הפתיחה שנערך בבואנוס איירס, ארגנטינה, אמר מזכיר התקשורת הציבורית הארגנטינאי, הרנאן לומברדי, כי שני הדוקומנטריים היו מתנה לכבוד פסגת ה- G20. טקס הפתיחה הוא תחילתם של פרויקטים עתידיים רבים לשיתוף פעולה בין סין לארגנטינה והוסיף כי למעשה, הארגנטינאים מאוד סקרנים לגבי סין. "באמצעות שיתוף הפעולה של שני רשתות הטלוויזיה, ובאמצעות הדוקומנטריים, מצאנו כי לשני הצדדים יש הרבה מן המשותף שהוא משמעותי מאוד עבור אזרחי של שתי המדינות".

  שן היי-שיונג, מנהל תאגיד המדיה הסיני, אמר בנאומו כי נשיא סין שי ג'ינפינג בירך את חילופי הציוויליזציות והדגיש את הצורך לחפש חוכמה ותזונה מתרבויות שונות, תוך מתן תמיכה ונוחות רוחנית לאנשים. יחד נפתור את האתגרים שעומדים בפני האנושות.

  שן היי-שיונג אמר כי עובדי התקשורת הבולטים של סין וארגנטינה התמקדו בכוונה המקורית של יצירה זו, ושני הדוקומנטריים הנפלאים שנוצרו בקפידה יסייעו לשני העמים לאהוב את ההיסטוריה הארוכה ואת הציוויליזציות המופלאות של שתיהן.

  בטקס הזה, תאגיד המדיה הסיני ותחנת השידור והטלוויזיה הארגנטינית חתמו גם על מסגרת הסכם לשיתוף פעולה.

  השגריר הסיני לארגנטינה יאנג וואנמינג, שגריר ארגנטינה לסין דייגו גולר ומעל 150 נציגים מסין ומאפגניסטן השתתפו בטקס הפתיחה. מנהל תחנת הרדיו והטלוויזיה הלאומית של ארגנטינה, מיגל פרירה, נכח בטקס ונשא נאום.