הולכי הרגל בסין נקראים לסדר

מאת: Xinhua News Agency , תרגום: עמית אלעזר
 • משטרת בייג'ין יוצאת למלחמה בהולכי הרגל הסוררים. החל מ-6 במאי הולך רגל שלא ימתין בסבלנות לאור הירוק על מנת לחצות את הכביש, ייקנס במקום ב-10 יואן. עם זאת, כבר החל מ-9 באפריל החלו השוטרים בעיר להזהיר את הולכי הרגל ולהסב את תשומת ליבם לסכנה הרבה הכרוכה בחציית הכביש באור אדום.

  מקומות שונים בסין החליטו להטיל קנסות בגבהים שונים על הולכי רגל שיחצו באדום, כך למשל בסצ'ואן יעמוד הסכום על 50 יואן, ואילו בסיאן על 20 יואן. לדברי מחלקת הפיקוח על התחבורה בבייג'ין, קנס גבוה יותר לא יבטיח תוצאות מהירות יותר, והמטרה היא לבנות ביחד עם התושבים תחבורה מסודרת וטובה יותר.

  הולכת רגל סוררת ננזפת השבוע בבייג'ין על ידי שוטר תנועה

  הצעדים שננקטו נערכו גם על רקע קמפיין שזכה לפופולאריות רבה ברשת האינטרנט ועסק ב"חצייה נוסח סין" (中国式过马路). סרטונים ותמונות שהועלו לאינטרנט הראו כיצד נחיל אנושי של הולכי רגל לא ממושמעים פורץ לכביש באור אדום ומונע מכלי הרכב לעבור בשלום. קמפיין זה עורר דיון ציבורי סוער והביא גם להחמרת הפיקוח בתחום חוקי התנועה.

  במקביל, מתכוון משרד התחבורה בעיר להתמקד לא רק בענישה, אלא גם בשיפור בטיחות המתקנים והתשתיות, כמו גם כיול יעיל יותר של הרמזורים ובניית גשרים ומעברים תת קרקעיים.

  מוות בתאונות דרכים הוא גורם המוות העיקרי ברשימת מקרי המוות הלא טבעיים, ובשנת 2011 קיפדו 62,387 אנשים את חייהם בתאונות דרכים ברחבי המדינה.