ההתמקדות של שי בהגנה על הסביבה פוגשת מחוקקים ממונגוליה הפנימית

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
  • נשיא סין, שי ג'ינפינג, אמר לנציגים  של הקונגרס הלאומי העממי מאזור מונגוליה האוטונומית הפנימית, כי נחוץ פתרון אסטרטגי בכל הנוגע לבניית כלכלה הידידותית לסביבה.

    הנשיא שי נפגש עם נציגים ממונגוליה הפנימית במהלך דיון בפאנל ביום שלישי האחרון- היום הראשון של הכנס השנתי של זרוע מחוקק המדינה שנערך בבייג'ינג. שי תיאר את ההגנה על איכות הסביבה של המדינה כחלק מאסטרטגיית הפיתוח הכללית של סין והדגיש את הרלוונטיות שלה כשמדובר בפיתוח של מונגוליה הפנימית. 

    "הבטחת הפיתוח הירוק" הינו ביטוי שעלה שוב ושוב במהלך הדיון בפאנל. הנשיא שי הדגיש את חשיבות הטיפול בבעיית הזיהום, שכן כלכלת המדינה עוברת מכלכלה המבוססת על צמיחה מהירה  לכלכלה שמסתמכת על פיתוח איכותי. בשום פנים ואופן לא צריך להקריב את הסביבה עבור פיתוח כלכלי, הוא אמר. 

    מונגוליה הפנימית היא ביתן של 55 קבוצות אתניות, והיתה האזור האוטונומי הראשון שהוקם בהיסטוריה של הרפובליקה העממית של סין. הנשיא שי אמר כי האזור היווה מחסום חיוני להבטחת ההגנה על הסביבה באזורים הצפוניים של סין. לשם כך הוא הציע לבחון מודל חדש של פיתוח המאזן בין הפיתוח הכלכלי המקומי לבין ההגנה על הסביבה. מודל חדש זה צריך לתת עדיפות להגנה על שטחי המרעה והיערות היחודיים של האזור, ולפתור באופן יעיל את סוגיות הסביבה המשפיעות על חייהם של התושבים המקומיים.

    הנשיא שי דיבר עם הנציגים בפאנל גם על פרנסתם של החקלאים החיים בחלק זה של המדינה. שי התעניין במיוחד בדו"ח על 26,300 חוטבי עצים בעיר הולונבויר לקחו על עצמם את התפקיד של מגיני משאבי היער. בנוסף, שי גם שמע על האופן שבו תכניות גידול בעלי חיים עזרו להקל על העוני המקומי.