הגברת הסינית הראשונה קוראת לפעילות גלובלית נגד שחפת

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • פנג לי-יואן, אישתו של נשיא סין שי ג'ינפינג, נשאה נאום במהלך האסיפה הכללית של האו"ם בנוגע למלחמה בשחפת (TB) באמצעות וידאו ביום רביעי האחרון, וקראה למאמצים גלובליים לשים קץ למגיפה.

  פנג, שהפכה לשגרירה רצון טוב של ארגון הבריאות העולמי לשחפת ואיידס בשנת 2011, שיתפה את רגשותיה וחוויותיה עם משתתפי הפגישה, שהתקיימה במטה האו"ם בניו יורק. בנוסף, היא שיתפה את הסיפורים הנוגעים ללב של הגיבורים הלא מוכרים אשר הקדישו את חייהם למלחמה בשחפת.

  פנג, שהיא גם השגרירה הלאומית של סין לשליטה ומניעת שחפת, אמרה כי השליטה והמניעה של המגיפה בסין ראתה התקדמות מהירה וקורבנותיה מאובחנים ומטופלים בצורה יעילה יותר.

  היא גם הצביעה על כך שההתקדמות הזו התרחשה בשל החשיבות הרבה שממשלת סין והחברה כולה הראו בעניין וגם בזכות השתתפותם הנלהבת של כ -700,000 מתנדבים.

  במקומות מסויימים בסין, מניעת שחפת הפכה להיות אחת המשימות העיקריות בתוכנית הלחימה בעוני של הממשלה, אמרה פנג.

  כעת, סין רואה עלייה מתמשכת במספר מקרי גילוי וריפוי של שחפת וירידה בתחלואה ובתמותה, שכן מספר קורבנות השחפת במדינה קיבלו סיכוי חדש לחיים, אמרה פנג, והוסיפה כי שיעור המודעות של בקרת שחפת ומניעתה עומד כעת על מעל ל- 75% בסין.

  הודות למאמצים המשותפים של ממשלות, אירגונים בינלאומיים, אירגונים לא ממשלתיים, מומחים ומתנדבים, השליטה והמניעה של מגיפת השחפת ברמה הגלובלית השיגה הישגים משמעותיים, אך האנושות עדיין עומדת בפני אתגרים חמורים בתחום, אמרה פנג.

  ארגון הבריאות העולמי אימץ את אסטרטגיית סוף השחפת, היא אמרה, הקוראת לכל המדינות בעולם לפעול יד ביד ולעשות כמיטב יכולתן לשנות את חייהם של מיליוני אנשים שנפגעו משחפת ולסיים את המגיפה העולמית.

  בישיבה זו כיהנה מריה פרננדה אספינוזה גרסס, נשיאת הישיבה ה -73 של העצרת הכללית של האו“ם בתור יו״ר. ההצהרה המדינית על השליטה ומניעת שחפת אושרה על ידי הישיבהץ