הביקור הראשון של שי בשנת 2019 התחיל מאיטליה

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • ב-21 למרץ ,הנשיא הסיני שי ג'ינפינג החל את ביקורו הראשון בחו"ל השנה - ביקור בשלוש המדינות האירופאיות, כשאיטליה היא התחנה הראשונה.

  מאמר החתום על ידי נשיא סין שי ג'ינפינג שכותרתו "מזרח פוגש מערב - פרק חדש של ידידות סינית-איטלקית" פורסם ביום רביעי בעיתון האיטלקי החשוב Corriere della Sera לקראת ביקורו המדיני במדינה האירופאית.

  במאמר נכתב "זה תענוג גדול בשבילי להגיע לביקור ברפובליקה האיטלקית על פי הזמנתו של הנשיא סרג'יו מטארלה בעונה פורחת זו של האביב. בשנת 2011, ביקרתי ברומא במהלך חגיגות של יום השנה ה-150 של האיחוד האיטלקי, בשנת 2016, עשיתי עצירה בסרדיניה. התרשמתי עמוקות מאורח החיים ומההשקפה התעשייתית של איטליה המשלבים יחדיו את העת העתיקה והמודרנית, הקלאסית והרומנטית. עכשיו, כשאני עומד לדרוך שוב על אדמת המדינה היפה הזאת, זה מרגיש כאילו אני בין חברים ותיקים ונהנה מהאירוח הנפלא שלהם."

  כבר לפני יותר מ-2,000 שנה, סין ורומא העתיקה, אף כי אלפי קילומטרים זה מזה, כבר היו מחוברים בדרך המשי. 

  בשנת 2011, ביקר שי ג'ינפינג באיטליה כדי להשתתף בחגיגות של יום השנה ה-150 של האיחוד האיטלקי ובבירת העיצוב היצירתית מילאנו. בארוחת הערב בנושא העסקים והתעשיות של סין ואיטליה במילאנו, אמר שי ג'ינפינג, כי "בסוף שנת 2010, סך כל ההשקעה של איטליה בסין עלתה על 5 מיליארד דולר, והיקף הסחר הדו-צדדי בין סין לאיטליה הגיע ל-45.15 מיליארד דולר. בשנת 2018, היקף הסחר הדו-צדדי בין סין לאיטליה עלה על 50 מיליארד דולר, וההשקעה הדו-כיוונית הייתי יותר מ-20 מיליארד דולר. 

  בעידן שלנו, היחסים בין סין ואיטליה, המתחקים אחר צעדי אבותינו, גדושים בדינמיות. הרפובליקה העממית של סין והרפובליקה האיטלקית הקימו יחסים דיפלומטיים ב-1970. ב-2020 יחגגו שתי המדינות את יום השנה ה-50 ליחסינו. במהלך העשורים האחרונים, שתי המדינות שלנו נהנו מאמון הדדי ושיתוף פעולה הדוק ללא קשר לשינויים בסצנה הבינלאומית. ביחד, אנו מהווים דוגמה טובה ליחסי תועלת הדדית בין שתי מדינות עם מערכות חברתיות, רקעי תרבות ושלבי התפתחות שונים. הידידות המסורתית בינינו, חזקה מתמיד, והפכה לעמוד חזק התומך בצמיחה המהירה והמתמדת של קשרינו הדו-צדדיים.

  בנוסף לבירה רומא, שי גם יבקר בבירת התרבות של איטליה, פאלרמו, בירת אזור סיציליה.