ברכת השנה החדשה 2020 של נשיא סין שי ג׳ינפינג

מאת: China Radio International, תרגום: איציק שי, עריכה: אולגה לוקשין
 •  עמיתים, חברים, גברותי ורבותי,

  לרגל כניסת השנה החדשה, שנת 2020, אני מברך את כולם בשנה טובה מבירת סין בייג'ינג.

  בשנת 2019, הסינים עבדו קשה והתקדמו בתחומים רבים. ההתפתחות האיכותית התקדמה ורשמנו שיא של תוצרת המקומית הגולמית בסך 10 מיליארד יואן, יחד עם זאת, הממוצע השנתי של התמ"ג לנפש עומד על 10 אלף דולר. פיתחנו את האיזור של בייג'ינג, טיינג'ין וחביי, את איזור נהר היאנגצה, את האיזור של קנטון, הונגקונג ומקאו, יחד עם הדלתא של נהר יאנגצה. שמנו דגש על שמירת הסביבה באיזור נהר הואנג והפכנו את ההתפתחות האיכותית לחוק חדש של המדינה. בשנת 2019, סביב 340 עיירות ומעל ל-10מיליון תושבי סין יצאו מקו העוני. צאנג'ה 4 הצליח לנחות בצד השני של הירח בפעם הראשונה בהיסטוריית האנושות, הצלחנו לשגר את חללית צ'אנג-ג'נג 5 לחלל, ספינת סואה-לונג הצליח להגיע לקוטב הדרומי, התפתחות טכנולוגיית הניווט ביידואו הגיעה לשלב הסופי, החל מסחר בטכנולוגיית הדור החמישי, בניית שדה התעופה דא-שינג בבייג'ינג וכו'. כל ההישגים הללו הם תוצאה של החריצות ואופי של הסינים.

  בשנה הזאת גם הצלחנו לקדם את תהליך הפתיחות והרפורמות. הצלחנו לסיים רפורמות במערכת המפלגתית והמדינית.פתחנו עוד איזורי סחר חופשי, הורדנו מיסים בסך 2 טריליון יואן. העלנו את קו ההכנסה ממנו מתחילים לגבות מיסים, הורדנו מחירים של תרופות רגילות ומחירי טלפון, ניסינו להתחיל לסווג זבל בערים גדולות. שינויים חדשים קרו ברחבי סין.

  בשנה הזאת ביצענו גם רפורמות בצבא הסיני, ערכנו מצעד חגיגי להקמת המדינה ואירגנו את האולימפיאדה השביעית של החיילים. יש לנו גם נושאת מטוסים משלנו. בואו נראה כבוד לחיילים ששומרים על המדינה ועל הבית שלנו.

  בשנת 2019 הסתובבתי במקומות רבים ברחבי המדינה, ראיתי שבאיזור החדש שיונג-אן יש פיתוח, בנמל טיינג'ין יש התפתחות, במרכז המשני של בירת סין בייג'ינג יש חיים, באיזור של מונגוליה הפנימית יש נוף מרהיב. הגעתי למקומות הרבולוציה שמהם התחלנו לפני עשרות שנים, הייתי בג'יאנגשי איפה שהצבא האדום התכנס, הייתי בגאנסו ושיאנגשאן, בעצם כל מקום גרם לי לשקוע במחשבות ובמשימות החשובות שהפכו למנוע הנצחי שמוביל אותנו בעידן החדש.

  כמו בעבר, הגעתי גם השנה למקומות כפריים לבקר ולהיתרשם. אנשי הכפרים שיתפו איתי המון דברים מהלב, קיבלתי גם מכתבים מכל רחבי סין. במהלך שנת 2019, הרבה אנשים גם ריגשו אותנו. ג'אנג פוצ'ינג שהשקיע את כל החיים שלו בעבודה, הואנג וונשיו שהקדישה את חייה במאבק בעוני, 31 גיבורים שנהרגו בשריפה בסצ'ואן, דו פוגואו שהציל חברים, צוות הכדור-עף הנשי שזכה בגביע העולם וכו'. אנשים רגילים שחוו סיפורים יוצאי דופן בחייהם.

  בשנת 2019, סין המשיכה לפתוח את עצמה לעולם:אירגנו את כנס שיתוף הפעולה השני של "הדרך והחגורה",אקספו הגננות בבייג'ינג, כנס הדיאלוג של תרבויות אסיאתיות, יריד הייבוא השני של סין. ברצוננו להראות לעולם את סין הפתוחה והסובלנית. נפגשתי עם נשיאים וראשי ממשלות, שיתפתי אותם ברעיונות הסיניים, קידמנו ידידות וחיזקנו היכרות הדדית. מספר מדינות נוספות הקימו איתנו יחסים דיפלומטיים ויחד איתם קידמנו יחסים רשמיים עם 180 מדינות בעולם שהפכו לחברינו.

  שנת 2020 תהיה שנה בעלת משמעות רבה. שנה בה נצליח להגיע למטרה ששמנו לעצמינו לפני מאה שנה ונצליח לבנות חברה בעלת רווחה ונחת. בשנה הזאת אנחנו נצטרך לעבוד קשה, לצאת מחוזקים עוד יותר מהקשיים, להתחזק כדי להילחם בעוני, כשהמטרה היא להוציא את האנשים ואת הכפרים מעוני לפי הסטנדרט הנוכחי.

  לפני כמה ימים השתתפתי בטקס חגיגי המציין את חזרתה של מקאו לסין, אני מתרגש לראות את היציבות והכלכלה התוססת של מקאו אשר מראה כי שיטת "מדינה אחת עם שתי שיטות" היא שיטה שעובדת. בחודשים האחרונים, המצב בהונג קונג משך את תשומת ליבו של העולם. רציתי לומר, בלי איזור יציב והרמוני, שלום בית ובטחון תעסוקתי קשה להגיע לשביעות רצון!אני בכנות רוצה שהונג קונג תהיה מקום משגשג בו תושבי הונג קונג יהנו. אני מאמין שיציבות ושיגשוג הם מה שהתושבים המקומיים רוצים ומה שאנחנו מקווים לראות.

  בהיסטוריית האנושות תמיד יש רגעים יציבים יותר ופחות. אנחנו לא מפחדים מקשיים ונעמוד על שלנו בדרך להתפתחות בשלום, נעמוד בזה שנשמור על השלום העולמי ונקדם התפתחות הדדית עם כולם.

  אנו רוצים לעבוד יחד עם כל האומות וכל המדינות בעולם, לבנות ביחד שיתוף פעולה במסגרת של "הדרך והחגורה", לעבוד ביחד כדי לבנות עתיד יפה של כל האנושות.

  ברגע זה, המון אנשים עדיין ממשיכים לעבוד, המון אנשים שומרים על שלום ושלווה. תודה לכם!

  בואו נקבל את השנה החדשה, שנת 2020 ביחד.

  שנה טובה לכולם!