ברכת השנה החדשה 2019 של נשיא סין שי ג’ינפינג

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • עמיתים, חברים, גבירותי ורבותי,

  ”זמן לא מחכה לאף אחד, והעונות ממשיכות להישתנות.” בזמן שאנחנו נכנסים לשנת 2019, אני רוצה לברך את כולכם בברכת שנה חדשה מבייג’ינג!

   

  שנת 2018 הייתה שנה גדושה באירועים, והעברנו אותה בהחלטיות. למרות הסיכונים והאתגרים, דחפנו את הכלכלה שלנו לקראת פיתוח באיכות גבוהה, האצנו את החלפת הכוחות המניעים הישנים של הצמיחה ושמרנו על האינדיקטורים הכלכליים העיקריים בתוך טווח סביר. התקדמנו במאמצינו להגן על השמיים הכחולים, ולהגן על הנהרות ואדמתנו מזיהום. חיזקנו את מאמצינו לשפר את איכות החיים של האנשים ולהעלות אותה בצורה יציבה. אסטרטגיות לאומיות כגון הפיתוח המאורגן של אזור בייג’ניג-טיאנג’ין-חהביי, הפיתוח של האזור הכלכלי של נהר יאנגצ'ה והבנייה של אזור המפרץ הגדול של גואנגדונג-הונג קונג-מקאו בוצעה בנחישות וחריצות. במשך טיולי הפיקוח שערכתי ברחבי המדינה, שמחתי לראות את הגדות הירוקות השופעות של נהר יאנגצ’ה, את אוקיינוס האורז שצומח במתחם הניסוי שמתפרש על 2718 דונם בחוות ג’יאנסאנגג’יאנג, נמל שנז’ן צ’יאנחאי מלא החיים,  פארק ההייטק ג’אנגג’יאנג ההומה של שנחאי והגשר שמחבר בין הונגקונג, ג’וחאי ומקאו. כל ההישגים האלו בוצעו הודות לאנשים שעובדים קשה מכל הקבוצות האתניות והמיעוטים של סין והם החלוצים של העידן החדש.

   

  במשך השנה שעברה, המדינה שלנו המשיכה להשתנות בזכות יוזמות הצמיחה הפנימיות בתעשייה, חדשנות ובנייה. הצלחנו להשיק בהצלחה את משימת הבדיקה לירח Chang'e-4, נושא כלי טיסה השני צלח בטיסתו הראשונה, כלי הטיס האמפיבי הענקי שנוצר על ידינו יצא לטיסה הראשונה שלו ומערכת ניווט לוויין Beidou הפכה לבינלאומית. אני רוצה לקחת את ההזדמנות להודות לכל מדען, לכל מהנדס ולכל בנאי אשר גרמו להישגים האלו לצאת לפועל.

   

  בנוסף, גרמנו לשינויים עצומים בהקלת העוני במהלך השנה האחרונה. 125 עיירות עניות נוספות ו-10 מיליון תושבים בכפרים שנחשבו לעניים כבר אינם כאלו. הפחתנו את מחירן של 17 תרופות נגד סרטן שנכללו ברשימת הביטוח הרפואי ואנחנו ממשיכים לפתור את הלחץ הכלכלי שיכול ללוות את בני המשפחה של החולים. העמיתים שלנו בקו החזית של הלחימה נגד העוני תמיד במחשבותי, וכוללים 2.8 מיליון פקידים שחיים ועובדים בכפרים ואת המנהלים המקומיים של הכפרים. הם מסורים לעבודותם ועושים עבודה נפלאה, ואני מאחל להם בריאות טובה.

   

  ליבי יוצא לאנשים שחיים בקושי. בכפר סאנהה של הר ליאנג במחוז סיצ’ואן, ביקרתי את משפחותיהם של שני תושבים מקומיים מבני מיעוט יי. בכפר סאן-ג’אן-סי בעיר ג’ינאן שבמחוז שאנדונג, ישבתי עם המשפחה של ג’או ש’ונלי לשמוע על החיים היומיומיים שלהם. בקהילת דונג-הואו-יואן של עיר פוש’ון שבמחוז ליאונינג, ביקרתי את המשפחה של צ’ן יופאנג כדי לדעת איך הם התיישבו וחזרו לשגרה אחרי שעברו מאזור מסוכן. בכפר ליאנג’אנג בצ’ינגיואן שבמחוז ג’ואנגדונג, דנתי עם כפרי בשם לו יי על על הדרכים לעזור להקל על העוני של משפחתו. אני זוכר היטב את הכנות והפרקטיות שלהם. אני רוצה לאחל להם ולחבריהם בכפרים שהשנה החדשה תהיה שופעת ומשגשגת.

   

  בשנת 2018, חגגנו את יום השנה ה-40 של הרפורמה והפתיחה של סין. אנחנו החלנו שינוי ושיפור מקיף ומערכתי על המפלגה והמדינה. השקנו מעל 100 אמצעים עיקרים של רפורמה, לראשונה ערכנו אקספו ייבוא בינלאומי של סין והתחלנו בנייה של אזור ניסוי מסחר חופשי בחאינאן. העולם כבר ראה את הרפורמה והפתיחה המואצת של סין ואת נחישותה של סין להשיג את מטרות הרפורמה. סין לעולם לא תפסיק לבצע רפורמות ושעריה תמיד יהיו פתוחים יותר ויותר.

   

  שמתי לב כי בשנה שעברה, הרבה אנשים אשר הלכו לאוניברסיטה כאשר ההרשמות לאקדמיה התחדשו בשנת 1977, כבר יצאו לפנסיה. במקומם, מספר גדול של אנשים נולדו אחרי שנת 2000 נרשמו לאוניברסיטה. יותר מ-100 מיליון איש מאזורים כפריים הפכו בהדרגה לתושבי קבע בערים שלנו. 13 מיליון מצאו עבודות, ובנייתם של 5.8 מיליון בתים חדשים עבור אנשים שחיים בבתים לא ראויים למחייה כבר התחילה. רבים כבר עברו לבתיהם החמים והחדשים. להרבה אנשים מהונג קונג, מקאו וטאיוון כיום כבר יש היתרי תושבות ביבשת סין, והונג קונג הפכה להיות תחנה במסלול הרכבות המהירות שלנו. סין, כמדינה של אנשים בתנועה תמידית, רודפת במרץ אחר שגשוג. אנחנו רצים במהירות מלאה לקראת מימוש החלומות שלנו.

   

  בנקודה הזאת, אני רוצה להזכיר כמה אורות מובילים. נאן רנדונג, מדען סיני אחרי שאסטרואיד נקרא בשמו לפני כמה חודשים, לין ג'ונדה וג'אנג צ'או, אשר הצטרפו לרשימה הארוכה של חיילים למופת בצבא השחרור העממי, וואנג ג'יצ'אי, אשר שירת באי הגבול במשך 32 שנים, והואנג צ'ון, סונג יוהצ'אי, וג'יאנג קאיבין, אשר הקריבו את חייהם בהגנתם על פלטפורמה ניסויית, והרבה אחרים שכבר הקריבו את הקורבן העליון עבור מדינתם. הם האנשים הכי מעוררי הערצה בעידן החדש בסין, ואנחנו חייבים לזכור את שמותיהם לעד וללמוד ממעשיהם.

   

  בשנת 2018, בסין ביקרו חברים רבים, ישנים וחדשים. ערכנו את פורום אסיה השנתי של בו'או, פסגת שנגחאי של אירגון שיתוף הפעולה בצ'ינגדאו, כמו גם את פסגת בייג'ינג של הפורום לשיתוף הפעולה בין סין ואפריקה. שמנו הצעות על השולחן וגרמנו לקולנו להישמע באירועים דיפלומטיים אלו ואחרים. דיברנו עם נשיאים וראשי ממשלה על סוגיות בתחומים רבים, תיחזקנו את ידידותנו, הגברנו את האמון ההדדי והרחבנו את מעגל החברים שלנו.

   

  בשנת 2019, חגגנו את יום השנה ה-70 להקמתה של הרפבליקה העממית של סין. המדינה שלנו כבר גברה על נתיבים מסוכנים והתמודדה עם מזג אוויר סוער במשך 70 השנים הללו. העם שלנו הוא הבסיס היציב של המדינה והמקור העיקרי של ביטחוננו כמפלגת השלטון .במהלך השנים, סינים היו עצמאיים ועבדו בחריצות ליצור ניסים עבור העולם. וכיום, צופים לעתיד, ולמרות התסבוכות והקשיים שאנחנו עומדים לפנינו, אנחנו תמיד חייבים לסמוך על האנשים ורוחם של שאיפה עצמית ועבודה קשה. עם ביטחון עצמי מוצק כמו אבן, וריצה נגד זמן עם החלטות ללא עוררין, אנחנו נמשיך להוציא לפועל את מטרתנו הנעלה בהדרגה ונשאיר עקבות מאחרינו.

   

  שנת 2019 תראה גם הזדמנויות וגם אתגרים שידרשו מאיתנו לעבוד יחד, כתף אל כתף. מדיניות הקטנת המיסים והתשלומים חייבת לצאת לפועל כדי להקל את העומס המעיק על התעשיות. אנחנו חייבים להביע את הערכתנו הכנה לכישרונות מכל הסוגים ולעודד את האנרגיה היצירתית שלהם. אנחנו חייבים להקשיב לפקידים שלנו ברמה העממית ולנשום אנרגיה ומטרה גדולה ביותר באלו שמוכנים להתחייב לעשות שינוי. אנחנו נשאר ממוקדים  ונעבוד קשה כדי להשיג את מטרתנו ולהוציא 10 מיליון תושבים כפריים נוספים מעוני כמתוכנן. אנחנו נטפל יותר טוב בחיילים ששירותם הסתיים– הם תרמו תרומה גדולה למדינה. בעוד שאנחנו מדברים, יש שליחים, מנקי רחובות, נהגי מוניות, ואינספור אחרים שעובדים בחריצות. עלינו להביא את הכרת התודה שלנו לעובדים האלו שתורמים ליציתה של החברה היפה שלנו. העבודה הקשה שלהם מוערכת ביותר.

  בראייה רחבה על העולם, אנחנו עכשיו עומדים לפני תקופה של שינוי עיקרי שנראה באופן נדיר במאה. לא משנה מה השינויים האלה מביאים, סין תישאר נחושה בדעתה ובטוחה בהגנתה של ריבונותה וביטחונה. הכנות והרצון הטוב של סין להגן על השלום העולמי ולקדם פיתוח כללי יישארו ללא שינוי. אנחנו נמשיך לדחוף קדימה את יוזמת "החגורה והדרך", ונמשיך לתמוך בפיתוח של קהילה עם עתיד משותף עבור האנושות. ואנחנו נעבוד ללא לאות עבור עולם יפה ומשגשג.

   

  בעודנו מצלצלים בפעמון של השנה החדשה, בואו נחבק את שנת 2019 עם אמונה וציפייה.

   

  ברכות לסין! ברכות לעולם!

   

  תודה!