ברכת השנה החדשה 2018 של נשיא סין שי ג’ינפינג

מאת: China Radio International
 • ברכת השנה החדשה 2018 של נשיא סין שי ג’ינפינג

  חברים יקרים, שלום לכולם!

  הזמן חולף במהירות. כשאנחנו מתקרבים לשנת 2018, אני רוצה לשלוח את ברכת השנה החדשה שלי לבני ארצי מכל הקבוצות האתניות, באזורים המנהליים המיוחדים של הונג קונג ומקאו ובטייוואן, כמו גם לסינים החיים בחו"ל. אני גם מאחל לחברים בכל רחבי העולם כל טוב!

  השמיים עוזרים לאנשים שעובדים קשה ועבודה קשה מביאה שינויים לטובה. בשנת 2017 קיימנו את הקונגרס הלאומי הסיני ה-19 ופתחנו מסלול חדש לבניית מודרניזציה סוציאליסטית מקיפה. התמ"ג של סין עלה לרמה חדשה של 80 טריליון יואן, עם יותר מ-13 מיליון מקומות עבודה חדשים באזורים עירוניים וכפריים, הגענו למעל 900 מיליון מבוטחים בביטוח לאומי, 1.35 מיליארד מבוטחים בביטוח רפואי בסיסי ויותר מ-10 מיליון מתושבי האזור הכפרי נחלצו מעוני. כמו שכתב משורר סיני עתיק, "אם היו לי עשרות אלפי בתים, הייתי משכן את כל העניים כדי שיזכו לשמחה ואושר". 3.4 מיליון עניים עברו לדירות חדשות והשגנו לפני הזמן את היעד של שדרוג 6 מיליון דירות באזורים עניים בכפר ובעיר. השיפור בחיי האזרחים הסינים הואץ, הסביבה האקולוגית שלנו השתפרה בהדרגה והמוני העם זכו לתחושת סיפוק, אושר וביטחון. צעדנו צעד חשוב נוסף לקראת הגשמת המטרה הכללית של בניית חברה משגשגת באופן מתון.

  השגנו הישגים בתחום החדשנות המדעית והטכנולוגית ובבנייה של פרויקטים גדולים. טלסקופ החלל "חווי יאן" שוגר לשמיים, המחשב הקוונטי פותח בהצלחה, התחלנו נסיונות בזן חדש של אורז הגדל במים מלוחים, מטוס הנוסעים הגדול C919 המריא, נושאת המטוסים הראשונה בייצור מקומי ירדה לים, הדאון התת ימי "חאי-יי" ערך תצפיות במעמקי הים, הצלחנו להפיק "קרח דליק" מהים, מסוף הים האוטונומי יאנגשאן נפתח רשמית, הגוף העיקרי של גשר הונג קונג-ג'והאי-מקאו הושלם והרכבת המהירה פו-שינג כבר נוסעת ברחבי סין. אני מצדיע לכוח החדשנות של העם הסיני!

  ערכנו תהלוכה בג'ו רה חה לציון יום השנה ה-90 להקמת צבא השחרור העממי הסיני. לרגל יום השנה ה-20 לחזרת הונג קונג, נסעתי להונג קונג וראיתי במו עיני כי הונג קונג שומרת על השגשוג והיציבות ארוכת הטווח שלה בעזרת הגיבוי החזק של המולדת . כמו כן קיימנו טקס לציון יום השנה ה-80 לפרוץ מלחמת ההתנגדות של האומה כולה נגד יפן וטקס לאומי למען קורבנות הטבח בנאנג'ינג.

  אירחנו מספר פעילויות דיפלומטיות רב-צדדיות בסין, כולל הפסגה הראשונה של ועידת "החגורה והדרך" בנושא שיתוף פעולה בינלאומי, המפגש בין מנהיגי מדינות בריקס בשיאמן ודיאלוגים ברמה גבוהה בין המפלגה הקומוניסטית הסינית לבין מפלגות העולם. השתתפתי גם בכמה מהכנסים החשובים בעולם. מוקדם יותר השנה השתתפתי בפגישה השנתית של הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, נאמתי במטה האו"ם בז'נבה, אחר כך השתתפתי בפסגת מנהיגי ה-20-G ובמפגש בלתי רשמי של ראשי מדינות איפא"ק. בהזדמנויות שונות אלה היו לי חילופי דעות מעמיקים עם כל הצדדים הנוגעים בדבר וכולנו הסכמנו לעבוד יחד לבניית קהילה עם גורל אנושי משותף לטובת כל העמים.

  בשנת 2017 קיבלתי מכתבים רבים מהעם ובהם תושבים מאזורי יומאי, נפת לונג-זה, האזור האוטונומי של טיבט; חברים בצוות התרבות וו לאן מו ממונגוליה הפנימית; פרופסורים ותיקים שעברו מערבה מאוניברסיטת שיאן ג'יאוטונג וסטודנטים חדשים שנרשמו לאוניברסיטת נאן קאי. הסיפורים שלהם נגעו עמוקות לליבי. האזרחים ממשיכים לתרום למדינה ומפגינים מסירות פטריוטית בלי תלונות וחרטות, מה שנטע בי את התחושה כי מיליוני האנשים הרגילים הם הגיבורים הגדולים ביותר והאושר נובע מעבודה קשה.

  חברים יקרים!

  2018 תהיה השנה הראשונה בה ניישם באופן מלא את רוח הקונגרס הלאומי ה-19 של CPC. הקונגרס הלאומי ה-19 של המפלגה הקומוניסטית הסינית בנה תוכנית אב יפה לפיתוח המדינה שלנו במשך 30 השנה הבאות. בניין גבוה מבוסס על שורשים חזקים באדמה. כדי להפוך את התוכנית הזאת למציאות, אסור לנו לשקוע בדמיונות ועלינו להתקדם צעד אחר צעד ולעשות עבודה טובה.

  בשנת 2018 נציין את השנה ה-40 למדיניות הרפורמה והפתיחות. הרפורמה והפתיחות הן הדרך הנחוצה לפיתוחה של סין המודרנית ולהתקדמותה והדרך היחידה להגשים את החלום הסיני. אנחנו צריכים לנצל את ההזדמנות לחגוג את יום השנה ה-40 לרפורמה והפתיחות, לפתוח כבישים כדי לחצות את ההר וגשרים כדי לעבור את הנהר על מנת ליישם את הרפורמה עד סופה.

  זוהי המחויבות שלנו לחסל את העוני באזורים הכפריים עד 2020 על פי הסטנדרטים הנוכחיים במדינה שלנו. ההבטחה שלנו להגיע ליעד זה עד שנת 2020 משאירה לנו רק שלוש שנים בהם צריכה כל החברה לנקוט פעולה, לעשות צעדים חדים, לבנות מדיניות מדויקת ולזכות לניצחונות חדשים. כפי שתוכנן, תהיה זו הפעם הראשונה מזה אלפי שנים שהאומה הסינית תחסל את העוני באופן מוחלט ואנחנו צריכים לעבוד יחד כדי להשלים את המשימה הגדולה הזו, שהיא בעלת חשיבות רבה לאומה הסינית ולכל האנושות.

  כיום לצדדים השונים יש ציפיות ודאגות ביחס לסיכויים לשלום ולפיתוח האנושות והם מצפים לעמדה ולגישה של סין. כל העולם הוא משפחה אחת. לסין, כארץ גדולה ואחראית, יש מה לומר: סין תיישם בתוקף את סמכותה ומעמדה באומות המאוחדות, תקיים באופן פעיל את התחייבויותיה ואחריותה הבינלאומיות, תעמוד בהבטחתה להתמודדות עם שינויי האקלים הגלובליים ותקדם באופן פעיל את בניית יוזמת "החגורה והדרך", שמבטאת את השאיפה הסין לשלום עולמי ורצונה לתרום לפיתוח העולמי ולסדר הבינלאומי. העם הסיני מוכן לעבוד יחד עם אנשים ממדינות אחרות כדי לבנות במשותף עתיד מפואר לאנושות משגשגת ושלווה יותר.

  חברים יקרים!

  הישגי הפיתוח הגדולים נוצרו על ידי העם והעם כולו צריך לחלוק אותם. אני מבין שהנושאים המטרידים ביותר אנשים הם חינוך, תעסוקה, הכנסה, ביטוח לאומי, טיפול רפואי, קצבת זיקנה, מגורים וסביבה. הגענו להישגים אבל לכולם יש עדיין הרבה מאוד דאגות. יש עדיין היבטים לא מספקים בחיי היומיום של אנשים וזה מחייב אותנו לחזק את תחושת השליחות והאחריות שלנו ולעזור באמת לרווחתם של אנשים. ועדות המפלגה, הממשלות והפקידים בכל הרמות חייבים לשים את הדאגה לשלומם ולרווחתם של האנשים הפשוטים בראש מעייניהם, לראות את ההישג הגדול ביותר שלהם כתרומה לעם, לחשוב מה ההמונים חושבים ודורשים בדחיפות ולקדם את אושרם ושביעות רצונם של האנשים.