בית המשפט העליון בסין דן בערעור של מייקל ג'ורדן על הפרת סימן מסחרי

מאת: China Radio International
 • בית המשפט העליון בסין דן אתמול (יום שלישי) בתביעה הנוגעת להפרת סימן מסחרי שהגיש כוכב הכדורסל לשעבר מייקל ג'ורדן נגד חברת ביגוד ספורט סינית. הכרעת הדין בתביעה לא ניתנה עדיין.

  ג'ורדן, שפרש מכדורסל ב-2003, בירך על החלטת בית המשפט בסין לשמוע את התביעה לאחר שהיא נדחתה על ידי ערכאות נמוכות יותר. "אני שמח שבית המשפט העליון של סין החליט לשמוע את הטיעונים שלי נגד חברת צ'יאו דאן ספורט (Qiaodan Sports). התיק הזה חשוב מאוד לי כי הוא נוגע להפסקת השימוש לרעה שעושה החברה בשם ובזהות שלי, שממשיכה לבלבל את הצרכנים הסינים", אמר ג'ורדן בהצהרה שמסר.

   

  בתמונה למעלה: הסמל של חברת צ'יאו דאן. למטה: הסמל המסחרי של ג'ורדן

  "אני מאמין שהאוהדים הסינים שלי וכל הצרכנים הסינים רשאים לדעת מה הם קונים ושחברת צ'יאו דאן והמוצרים שלה אינם קשורים אלי. אני מכבד את מערכת החוק הסינית ומחכה להחלטת בית המשפט", הוסיף ג'ורדן.

  ג'ורדן הוא ככל הנראה שחקן הכדורסל הזר המפורסם ביותר בסין. הוא ידוע במדינה בשם צ'יאו דאן, שהוא התרגום לסינית של שם משפחתו. ב-2012 ג'ורדן האשים את חברת צ'יאו דאן, יצרנית הלבשה ונעלי ספורט, בשימוש לא מורשה בשמו וזהותו. ג'ורדן ביקש מהרשויות בסין לחייב את חברת צ'יאו דאן לשנות את הסמל המסחרי שלה, אך נדחה.

  מאוחר יותר הגיש ג'ורדן שתי תביעות בנושא והפסיד בשני המקרים. ב-2015 עתר ג'ורדן לבית המשפט העליון של סין שהחליט לדון בערעור. עורך הדין של חברת צ'יאו דאן שב וטען בדיון אתמול כי שם החברה הוא פשוט תרגום לסינית של שם משפחה נפוץ "ג'ורדן" ולא שימוש בשם המלא של שחקן ה-NBA לשעבר.