ביקורו של שי מעמיק את שיתוף הפעולה דרום לדרום, מיישם את המולטילטרליזם

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אופיר דור
 • נשיא סין שי ג'ינפינג עוזב את מאוריציוס בשבת (07.28), התחנה האחרונה של ביקורו במזרח התיכון ובאפריקה.

  במהלך 11 ימים, שי השלים ביקור באיחוד האמירויות הערביות (UAE), סנגל, רואנדה, דרום אפריקה וביקור ידידותי במאוריציוס במהלך עצירת ביניים. הוא גם נכח בפסגה ה-10 של  BRICS ביוהנסבורג.

  הביקור פותח עתיד חדש בשיתוף פעולה בין דרום דרום ומקדם בניית קהילה עם עתיד משותף לאנושות, אמר חבר מועצת המדינה ושר החוץ וואנג יי.

   

  הקשרים בין סין לערב

  ביקורו של שי באיחוד האמירויות מביא את הקשרים הדו-צדדיים לרמה גבוהה יותר ומדגים את שיתוף הפעולה בין סין למדינות ערב, אמר וואנג.

  זהו ביקורו הראשון של שי ב-UAE והראשון של ראש מדינה סיני ב -29 שנים במדינה הערבית.

  במהלך הביקור פרסמו שתי המדינות הצהרה משותפת על הקמת שותפות אסטרטגית מקיפה, המספקת הדרכה פוליטית ותוכניות כוללות לפיתוח היחסים בין שתי המדינות בשלב הבא.

  הם חתמו על מזכר הבנות על יישום יוזמת החגורה והדרך והחליטו להתאים את אסטרטגיות הפיתוח שלהם ולחזק את התקשורת בנוגע למדיניות התעשייתית.

  סין ו-UAE יאיצו את הקמתו של הצומת הראשונה של החגורה והדרך באבו דאבי, שתספק שירותים פיננסיים לבניית יוזמת החגורה והדרך במזרח התיכון ובאזור המפרץ.

  העמקת ידידות בין סין לאפריקה

  שי מייחס חשיבות רבה ליחסי סין-אפריקה. הוא בחר באפריקה כיעד ביקור החוץ הראשון שלו גם לאחר שנבחר לראשונה לנשיא הסיני ב-2013 ולאחר בחירתו מחדש השנה.

  במהלך הביקור, סין וארבע מדינות אפריקאיות הסכימו לחזק את הייעוד של אסטרטגיות הפיתוח שלהם, להקיש עוד על ההשלכות הכלכליות שלהם ולהרחיב את היקף שיתוף הפעולה.

  הישג מרכזי נוסף בסיור האפריקני של שי הוא חתימת מסמכי שיתוף פעולה בנוגע ליוזמת החגורה והדרך. סנגל ורואנדה בהתאמה חתמו מזכר הבנות עם סין על היוזמה ומאוריציוס הגיעה להסכם עם סין בנוגע לחתימה על הסכם שיתוף הפעולה על היוזמה במועד מוקדם.

   

  הרחבת שיתוף הפעולה עם BRICS

  במשך ביקורו בדרום אפריקה, שי השתתף בפסגת ה-BRICS ה-10 ביוהנסבורג, שפתחה את "עשור הזהב" השני לשיתוף פעולה של BRICS.

  זהו ביקור היסטורי שבמהלכו חיזקה סין את שיתוף הפעולה האסטרטגי עם המדינות המתפתחות והכלכלות המתעוררות, בצעד שתהיה לו השפעה משמעותית וחיובית על שינוי הנוף הבינלאומי ועל התקדמות האנושות, אמר וואנג.