ביקורו של הנשיא שי יוצר ניצוץ חדש בין סין ואיטליה

מאת: China Radio International, תרגום: ג'יה סו , עריכה: אולגה לוקשין
 • ביום שישי האחרון סדר היום של הנשיא שי ג'ינפינג ראה סבב אינטנסיבי של אירועים דיפלומטיים ברומא. הנשיא השתתף בטקס קבלת פנים, קיים שיחות עם הנשיא האיטלקי סרג'יו מטארלה (Sergio Mattarellaלפני מסיבת עיתונאים משותפת ונפגש עם אנשי עסקים ותרבות של סין ואיטליה. האירועים הדיפלומטיים הללו יצרו ניצוץ חדש בין שתי המדינות.

  במהלך הדיאלוג בין שתי תרבויות גדולות של המזרח והמערב, "ציוויליזציה" היתה מילת המפתח בשיחות ביום שישי.

   

  הנשיא שי ציין כי לסין ולאיטליה יש קשר היסטורי עמוק, שכן שתי המדינות הן ביתן של תרבויות עתיקות. הוא קרא לשתי המדינות לקדם את חילופי התרבויות והאזרחים ולקדם את התקשורת ושיתוף הפעולה בתחומים כגון תרבות, חינוך, קולנוע וטלוויזיה ותקשורת, כדי לבסס תמיכה עממית על הידידות בין שתי המדינות.

   

  ניצוץ חדש נוצר בין שתי התרבויות העתיקות

  "לפני יותר מ-2,000 שנה, סין ורומא העתיקה, אף כי נמצאו אלפי קילומטרים זו מזו, כבר היו קשורות בדרך המשי", אמר הנשיא שי במאמר חתום שפורסם באיטליה.

   

  נשיא מטארלה אמר כי איטליה תומכת ביוזמה של נשיא שי לבנות את החגורה והדרך במשותף. הוא מאמין כי זה יתרום לפיתוח משותף וקישוריות באירואסיה, וכי זה יחיה את דרך המשי העתיקה. החגורה והדרך הינן דרך לחילופי תרבות, אמר נשיא איטליה והוסיף כי מדינתו מוכנה להגביר את התקשורת ואת שיתוף הפעולה עם סין בתחומי התרבות והתיירות.

   

  ביקור ממלכתי בעמודים הראשונים של תקשורת המיינסטרים

  נסיעתו של הנשיא שי לאיטליה היתה באור הזרקורים של סוכנויות החדשות האיטלקיות המיינסטרים השונות ביום שישי. Corriere della Sera, La Repubblica ועיתונים גדולים אחרים שפרסמו בעמודים הראשונים שלהם תמונה של הנשיא שי ואשתו פנג לי-יואן (Peng Liyuan) יורדים ממטוסם עם בואם לרומא.