בוגר אוניברסיטה? הצבא רוצה אותך

מאת: SINA, תרגום: סו ג'יה, ליאת סוזנה
  • בימים בהם שוק העבודה הפך תחרותי ותובעני כל-כך, בוגרי אוניברסיטאות רבים בסין מחליטים לוותר על ההתמודדות המייגעת ומוצאים פתרון חלופי בדמותו של הצבא. מנתונים שפירסם גורמים משרד החינוך הסיני עולה כי נכון לאמצע חודש אפריל השנה ובמהלך תקופה קצרה של חודשיים בלבד, מעל ל-100 אלף בוגרים הצטרפו מיוזמתם לשורות הצבא, מספר שיא.

    גורמים מהמשרד מדווחים כי המתגייסים החדשים מגיעים לא רק מאוניברסיטאות מקצועיות אלא גם ממוסדות ההשכלה הגבוהה הנחשבים ביותר במדינה. לדבריהם, הבוגרים מגיעים אל מטה הגיוס חדורי התלהבות ולהט שלא נראה כדוגמתם בעבר.

    מאה אלף מתגייסים חדשים תוך חודשיים בלבד

    סגן מנהל האגף להשכלה גבוהה במשרד החינוך, ג'אנג האומינג, מוסר כי ההצטרפות לשורות הצבא תזכה את המתגייסים במשכורת יציבה, הטבות רבות וניסיון מקצועי. כחלק מהמאמץ להפוך את השירות הצבאי לאטרקטיבי, הצבא יוצא בתוכנית חדשה שתעניק למתגייסים מענקים כספיים של עד 40 אלף יואן והחזרים של עד 24 אלף יואן על הוצאות שכר הלימוד האוניברסיטאי. בנוסף, הצבא מבטיח לסייע למשוחררים במציאת עבודה בתום תקופת השירות.

    כמו כן, הצבא מבטיח לבוגרים מהפקולטה למשפטים שיצטרפו לשירותיו את האופציה להמשיך בלימודים האקדמאים לתואר שני ודוקטורט עם פטור מבחינות הקבלה לאוניברסיטה. הממשלה תסייע להם במציאת עבודה במערכת המשפט עם שחרורם מהצבא ותעניק להם סיוע גם בהסדרת ההליכים הבירוקרטיים השונים, לרבות תעודת התושב.