ארץ הבמבוק של דרום סצ'ואן

מאת: China Daily, תרגום: קובי לוי
 • אחרי שתטיילו ב"ים הבמבוק" שבדרום מחוז סצ'ואן, תבינו מה פירושו של אוויר צלול בלי שום גרגר אבק, איך נראה ירוק עז ומהם שקט ושלווה אמיתיים. כשטיפות גשם חרישיות ודקיקות יורדות בעומקי "ים הבמבוק", אותה שכבה של מועקה העוטפת את גופנו דרך קבע בתוך המולת היומיום נשטפת לה אט אט, ובמקומה נחה על רוחנו שלווה אינסופית.

  שיטוט בתוך ההרים הירוקים והמים התכולים תוך חציית אוקינוס הבמבוק משרה אווירה נעימה. במעמקי הרי הבמבוק חבויים אגמים צלולים, שמעליהם מרחפת שכבת עשן דקיקה. עצי במבוק מקיפים את האגמים ומשתקפים במימיהם. האגמים גם הם בצבע ירוק-אזמרגד, ובתוך המים משתעשעים להם דגיגים חופשיים. קולות המטיילים מבהילים את ברווזי הבר שבאגם, שמגעגעים ועפים מן האגם אל תוך יער הבמבוק, אשר מלא בציוצי ציפורים ושאון ציקדות הבא ונעלם לפרקים.

  מידע שימושי

  הגעה: שמורת ים הבמבוק של דרום סצ'ואן (בסינית: 蜀南竹海景区) נמצאת בין הנפות צ'אנג-נינג וג'יאנג-אן שבתחום המוניציפאלי של העיר יִיבִּין. אוטובוסים שיוצאים בכל 15 דקות מהעיירה צ'אנג-נינג (Changning, בסינית: 长宁) יביאו אתכם לפתח השמורה בתוך כ-40 דקות תמורת 4 יואן. כדי להגיע לצ'אנג-נינג יש לקחת אוטובוס שיוצא גם כן כל רבע שעה מהעיר יִיבִּין (Yibin, בסינית: 宜宾) ומגיע לצ'אנג-נינג בתוך שעה וארבעים דקות. אוטובוסים סדירים לייבין יוצאים מצ'נגדו בירת סצ'ואן או מצ'ונגצ'ינג ומגיעים בתוך כשלוש שעות.

  כרטיס הכניסה לשמורה עולה 85 יואן (88 כולל ביטוח). הרכבל בשמורה עולה 30 יואן. בתוך השמורה אפשר להגיע מאתר לאתר באמצעות מוניות (מומלץ להתמקח על המחיר) או ברגל.

  לינה: אפשר לישון במלונות ובתי הארחה קטנים בכניסה לשמורה או לחזור לצ'אנג-נינג וללון שם.