אירוע קידום לאתר העברי של CRI

מאת: China Radio International, תרגום: תרצה ערב
 • אירוע הקידום לאתר העברי של הרדיו הבינלאומי של סין התקיים ב-19 באוקטובר. נכחו באירוע וואנג צ'ן, ראש לשכת החדשות הממשלתית של סין, גָ'אוֹ ג'וּן, שגריר סין בישראל, עדן בר טל, מנכ"ל משרד התקשורת של ישראל, וסְיָה גִ'י-סוּ'אָן סגן מנהל הרדיו הבינלאומי של סין.

  וואנג צ'ן, ראש לשכת החדשות הממשלתית של סין, ציין כי "זה שנים רבות הרדיו הבינלאומי מדווח על סין באופן עדכני, מדויק ואובייקטיבי באמצעות אתרים בכ-60 שפות, ויוצר קשרי חברות עם גולשים ומאזינים רבים ברחבי העולם [...], כולי תקווה שהאתר יהפוך לבחירה הראשונה ולערוץ העיקרי שדרכו יחפש הקהל הישראלי מידע על סין. אני מאמין שפתיחתו של האתר העברי תמלא תפקיד חיובי בסיוע לתושבי ישראל והעולם להבין טוב יותר את סין".

  גָ'אוֹ ג'וּן, שגריר סין בישראל לוחץ את ידו של סְיָה גִ'י-סוּ'אָן, סגן מנהל הרדיו הבינלאומי של סין.

  סְיָה גִ'י-סוּ'אָן סגן מנהל הרדיו הבינלאומי של סין אמר: "פתיחת האתר העברי של הרדיו הבינלאומי של סין תאפשר לקהל הישראלי ללמוד על סין ותקל עליו כשירצה לקרוא ידיעות ממנה. אנו מקווים שכאשר הקהל הישראלי ירצה לקרוא על סין, בחירתו הראשונה תהיה האתר העברי של הרדיו הבינלאומי".

  סְיָה גִ'י-סוּ'אָן, סגן מנהל הרדיו הבינלאומי של סין, בראיון לתקשורת הישראלית


  עדן בר טל, מנכ"ל משרד התקשורת של ישראל אמר: "אני חושב שזה מאוד סימבולי, והדרך הישירה שהקהל הישראלי מקבל אינפורמציה היא חשובה מאוד".

  עדן בר טל, מנכ"ל משרד התקשורת של ישראל, נושא דברים באירוע הקידום


  האתר העברי של הרדיו הבינלאומי של סין נפתח באופן רשמי ב-23 בספטמבר. מטרת האתר היא הקמת מדיום נוח בעברית שיקשר בין סין לישראל, ובכך לקדם את הידידות בין שני העמים.

  האתר העברי של הרדיו הבינלאומי מתעדכן בכל יום, והוא כולל תמונות, הקלטות וסרטונים. הוא מפרסם מידע הקשור למסחר בסין, תרבות וטיולים. האתר עתיד לספק לגולשים הישראלים שירותים בחינם כגון לימוד אונליין של השפה הסינית וקטעי מוסיקה סינית.

  האתר הבינלאומי של סין ברשת נוסד בשנת 1998. עד היום, הוקם מדיום תקשורתי מולטימדי ורב לשוני הכולל אתרים ב-59 שפות ו-18 תחנות רדיו אינטרנטיות.

  חלק מנאומו של וואנג צ'ן, ראש לשכת החדשות הממשלתית של סין, ניתן לראות בסרטון הבא:

  [[media]]